Personel Takip Sistemi

Personel Takip Sistemi

Nedir?

 

Maden İş Yerlerinde Uygulanacak İş Sağlığı ve İş güvenliği Yönetmeliği hükümlerine uygun olarak üretilen COMIDAT Personel Takip Sistemlerimiz, WI-FI teknolojisi alt yapısını kullanarak çalışır. Firmamızca geliştirilen Kontrol Merkezi yazılımı sayesinde yeraltında bulunan personelin anlık konum bilgisi takip edilir ve kaydedilir.

Müşteri talebine göre, kendinden kesintisiz güç kaynağı barıdıran sistemimiz enerji kesilmelerinde dahi 6 saate kadar kesintisiz çalışmaya devam edebilmektedir. 6-8 saatte şarj edilen Personel TAG'leri 16 saate kadar çalışma imkanı vermektedir.

 

Nasıl Çalışır?

 

Comidat Personel Takip Sistemi, Yeraltı maden işletmesi içerisinde bulunan galerilerde, düz sürülen galerilerde yaklaşık 80-100 metre ara ile sapmaların ve dönüşlerin olduğu yerlerde ise her bir kırığa bir adet gelecek şekilde alıcılar yerleştirilir. Yeraltı galerilerinin tamamına (personelin takip edileceği tüm galerilere) bu ağ döşenir.

Personele verilen ve onun benzersiz kimliğini taşıyan vericiler (bunlar standart üretim personel vericileri veya madenci baş lambasına monte edilmiş vericiler olabilir) alıcılar ile sürekli haberleşerek, bulundukları konumu alıcılar aracılığı ile merkezi kontrol bilgisayarına iletirler.

Prensip olarak sistem ocak koşulları müsait ise kapalı bir ağ yapısı ile kurulmak istenir. Bu kapalı ağ yapısı, desandreden girerek, tüm galerileri dolaşır ve nefeslikten çıkararak yeniden merkezi kontrol bilgisayarında kapanır. Bu kapalı ağ sistemi, herhangi bir noktada iletişimin kopması durumunda, iletişimin koptuğu noktaya arkadan erişime olanak verir. İstenmeyen bir kablo kopması, alıcılardan birinin arızalanması veya göçük durumunda sistemin sağlıklı çalışmaya devam etmesini sağlar.

Sistem son bir yıllık verileri kaydedecek şekilde dizayn edilmiştir. İstenilen personelin, istenilen iki tarih aralığında ocakta bulunduğu konumlar bir animasyon ile izlenebilir ve/veya rapor olarak alınabilir.

Comidat MBL-6L Kablolu ve MBL-2.5L Kablosuz Madenci Baş Lambaları ile birlikte üretilen Personel Vericileri ile ayrıca bir TAG taşınması, şarjın takip edilmesi sorunu ortadan kalkar. Lamba üzerinde bulunan aç-kapa düğme ile Verici Aktif edilir. Acil Butonu ile Kontrol Merkezine uyarı bilgisi gönderilebilir. Düşük güç tüketimi sayesinde Baş Lambasının Enerji Tüketiminde neredeyse hiç etkisi olmaz.

Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçin.

 

       

Sosyal Medya'da Beğen & Paylaş

Benzer Ürünler